PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36}
7,1 192 393
oceny
7,1 10 1 192393
7,3 17
ocen krytyków
Desperado
powrót do forum filmu Desperado

Chciałbym poruszyć kwestię związaną z pewną sceną w księgarni. Ostrzegam, że temat zawiera spoiler.

A więc tak, nasz Mariachi obrywa kilka razy nożami i ranny przychodzi do księgarni. Tam próbuje go pozszywać Carolina. Nagle przybywa Bucho. Carolina spycha głównego bohatera za ladę, więc czarny bohater nie wie, że jest blisko od osoby, którą szuka. Między Caroliną a Bucho nawiązuje się rozmowa, którą słyszy Mariachi. Pod końcem filmu okazuje się, że Bucho jest bratem Mariachiego. I teraz pytanie za 100 pkt., czy to nie dziwne, że nasz gitarzysta nie rozpoznał po głosie swojego brata?

ocenił(a) film na 8
jojo1987

To jest dobre pytanie !
Moja hipoteza jest następująca: oni widzieli się ostatni raz gdy byli dziećmi, a dopiero pozniej Bucho przeszedł mutację głosu ..
Ile punktów dostaję?

SzymonS1

Nie znam odpowiedzi na to pytanie, nie mnie to oceniać. Ja w tym konkursie tylko zadaje pytania ;]

ocenił(a) film na 8
jojo1987

ojojoj, a już myślałem że zgarnę 100 punków ...

SzymonS1

Przecież Bucho zabił mu kobietę, a jemu przestrzelił dłoń i to ledwo kilka miesięcy/lat przed spotkaniem w księgarni.

jojo1987

Wiesz, El Mariarchi w ogóle się nie spodziewał, że Bucho to jego brat. Być może w tamtym momencie nie rozpoznał głosu, lub odrzucił takie skojarzenie, bo zwyczajnie taka myśl nie mogła by mu przyjść do głowy. Ale faktycznie to niezłe pytanie.

jojo1987

wyjaśnienie jest proste - pod koniec filmu pada kwestia z ust Mariachi, że to LUDZIE BUTCHA zabili jego kobietę, a jego postrzelili w dłoń. nie sam Butcho. dlatego główny bohater nie wiedział, kim naprawdę on jest, ani tym bardziej jak wygląda.

skrzacik

Uuuu... serio? Faktycznie, to byłoby logiczne rozwiązanie. Ten temat napisałem kilka dni po obejrzeniu filmu. Jeśli takie było wytłumaczenie to nie wiem dlaczego go nie zauważyłem...

jojo1987

też bym tego pewnie nie zapamiętała, ale że film obejrzałam po raz kolejny przedwczoraj... ;) chciałam po prostu rozwiać wątpliwości :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones